تمامی مقالات

بهترین گوشی ها از نظر باطری

عوامل تاثیرگذار و مهم در انتخاب بهترین باطری گوشی

بهترین باطری گوشی این روزها گوشی موبایل به جزء جدایی‌ناپذیر زندگی همه ما تبدیل شده است. قبل از اشاره به هر موضوعی باید خاطر نشان کنیم که شما به عنوان یک کاربر باید بدانید که چه مواردی باید قبل از خرید در نظر گرفته شود. همچنین اگر قیمت گوشی برای شما مهم است، امیدواریم با مطالعه مقاله “راهنمای خرید بهترین گوشی در محدوده قیمت مختلف” گوشی مورد نظر خود را پیدا کنید. اگر استفاده زیادی از گوشی موبایل خود دارید، برای رفع نیازتان باید سمت یک مدل با باتری حجیم بروید. هرچند باتری بزرگ به تنهایی به معنای شارژ دهی عالی نیست. در ادامه به پارامترهایی که در مصرف شارژ اهمیت دارند اشاره می‌کنیم تا علاوه بر آگاهی بیشتر، هنگام انتخاب گوشی نیز سردرگم نشوید.

۱. اندازه باتری

اندازه باتری با واحد mAh یا میلی‌آمپر سنجیده می‌شود. هر چه این عدد بیشتر باشد باتری بزرگ‌تر بوده و عمر بیشتری دارد؛ اما این امر همیشه هم صادق نیست، اندازه باتری را نمی‌توان به تنهایی شاخصی برای طول عمر خوب یک گوشی در نظر گرفت. در ادامه به موارد دیگری که می‌توانند در مصرف شارژ دخیل باشند، اشاره خواهیم کرد.

۲. اندازه نمایشگر

نمایشگر‌های بزرگ‌تر همیشه شارژ بیشتری مصرف می‌کنند. پس گوشی‌هایی را تهیه کنید که تناسب باتری و نمایشگر را رعایت کرده باشند و بهترین زاویه دید را در اختیار شما قرار دهند. گرچه شرکت‌های سازنده با قرار دادن باتری حجیم‌تر برای مدل‌هایی با نمایشگر بزرگ، سعی کردند بر این مشکل  غلبه کنند.

۳. رزولوشن نمایشگر

رزولوشن‌های بالاتر نیز معمولاً شارژ بیشتری را مصرف خواهند کرد و نمایشگرهایی با وضوح بالا تمایل به تخلیه سریع‌تر باتری‌ها دارند. ممکن است یک صفحه نمایش Quad HD، شگفت‌انگیز به نظر برسد، اما شارژ زیادی مصرف می‌کند. در نتیجه برای مصرف شارژ کم‌تر به نوع پنل بکار گرفته شده در نمایشگر نیز دقت کنید. جالب است بدانید که نمایشگری با وضوح تصویر ۱۴۴۰ پیکسل نسبت به یک نمایشگر با رزولوشن ۱۰۸۰ پیکسل، ۷۷ درصد پیکسل‌های بیشتری دارد. میزان روشنایی نیز یکی دیگر مواردیست که بر مصرف شارژ گوشی تأثیر می‌گذارد. عامل دیگری که در مصرف شارژ یک نمایشگر موبایل تاثیر گذارست نرخ نوسازی آنست. جالب است بدانید که گوشی‌های موبایلی که این روزها از رفرش ریت ۹۰ تا ۱۲۰ هرتز بهره برده‌اند ۵۰ تا ۱۰۰ درصد بیشتر از نرخ‌ استاندارد ۶۰ هرتزی، شارژ مصرف می‌کنند. در نتیجه برای انتخاب بهترین گوشی از نظر باتری توصیه می‌شود که مدل‌هایی را مد نظر قرار دهید که قابلیت تنظیم نرخ نوسازی را داشته باشند.

نمایشگر یکی از مواردیست که بیشترین مصرف شارژ را به خود اختصاص می‌دهد و شاید به همین دلیل است که باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید. برای صرفه جویی در مصرف انرژی ما به شما توصیه می‌کنیم که روشنایی نمایشگر خود را در حداقل مقدار تنظیم کرده و تا جای ممکن از رفرش ریت ۶۰ هرتزی استفاده کنید.بهترین باطری گوشی

۴. سخت افزار و تراشه

پردازنده گوشی عامل دیگریست که می‌تواند بر عمر باتری تأثیر بگذارد. در واقع لیتوگرافی چیپست هرچه نازک‌تر باشد، مصرف بهینه‌تری دارد. متأسفانه تا به امروز نمی‌توان معیار و یا شاخصی را برای راندمان تراشه بیان کرد؛ اما به عنوان یک قاعده کلی، پردازنده‌هایی با قدرت پایین (آنهایی که تعداد گیگاهرتز پایین‌تری دارند) شارژ کمتری مصرف می‌کنند، اما این موضوع را هم در نظر داشته باشید که هرچه فرکانس یک پردازنده پایین‌تر باشد عملکرد گوشی ضعیف‌تر خواهد بود. اما نکته‌ای که در هنگام خرید بهترین گوشی موبایل از نظر باتری مهم است توجه به سال تولید یک تراشه است. به این دلیل که تراشه‌ها سال به سال از نظر مصرف باتری و راندمان ارتقاء پیدا می‌کنند.

جهت تبلیغات رایگان به این وب سایت مراجعه کنید

بهترین باطری گوشی

بهترین باطری گوشی

۵. بد‌افزار و یا نرم‌افزارهای جعلی

اگر بدافزار و یا نرم‌افزار‌های جعلی نیز در گوشی خود داشته باشید باعث درگیر شدن بیشتر پردازنده موبایل خواهد شد. در این مواقع فرقی نمی‌کند که ظرفیت باتری موبایل شما چه قدر باشد، در هر حال باتری گوشی شما تخلیه خواهد شد. از‌این‌رو توصیه می‌کنیم میزان مصرف باتری هر کدام از اپلیکیشن‌هایی که در گوشی خود دارید را مورد بازبینی قرار دهید.بهترین باطری گوشی

۶. اتصالات

اتصالات و ارتباطات نیز یکی دیگر از مواردیست که بر مصرف شارژ گوشی تاثیرگذارست. اتصالات تأثیر گسترده‌ای بر عمر باتری دارند و متداول‌ترین آن‌ها مربوط به سیگنال تلفن همراه، دیتا، بلوتوث، Wi-Fi و خدمات موقعیت مکانی یا لوکیشن است. این موارد با چندین روش مختلف باعث تخلیه سریع‌تر باتری گوشی شما می‌شوند. اگر این اتصالات را فعال کنید و از آنها استفاده نکنید( مانند بلوتوث یا wifi)، دستگاه دائم در تلاش برای برقراری ارتباط با وسایل اطراف خود است و همین امر، مصرف بیشتر  باتری را به همراه دارد. هرچند که بهینه سازی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری میزان تخلیه شارژ در این حالت را به حداقل رسانده، اما هنوز هم یک عامل مهم به حساب می‌آید. یکی دیگر از موارد مهم در مصرف باتری، دریافت سیگنال‌های ضعیف است. زیرا گوشی شما مرتب به دنبال پیدا کردن سیگنال قوی می‌گردد و همین امر باعث تخلیه بیشتر باتری می‌شود. در هر صورت چه بخواهید یک گوشی پرچمدار تهیه کنید و چه میان‌رده و حتی پایین‌رده می‌بایست موارد بالا را در نظر بگیرید.

گوشی Energizer با باتری ۱۸ هزار میلی آمپری بهترین باطری گوشی !

عنوان بهترین باتری موبایل تعلق می‌گیرد به گوشی انرژایزر  Energizer Power Max P18K Pop . با ۱۸ هزار میلی آمپر.

وقتی شرکت مشهور باتری سازی Energizer یک موبایل بسازد انتظار باتری خوبی را دارید اما واقعا نه به اندازه ۱۸ هزار میلی آمپر.

درواقع میتوان گفت انرژایزر یک باتری تولید کرده که یک گوشی هم روی خودش دارد.

نقطه ضعف این گوشی اسم آن است : Energizer Power Max P18K Pop . واقعا چه کسی در اسم گوشی به ظرفیت باتری اشاره می‌کند؟

این میزان باتری البته ضخامت این گوشی را به اندازه قابل توجهی افزایش داده است.

درواقع میتوان گفت انرژایزر یک باتری تولید کرده که یک گوشی هم روی خودش دارد.بهترین باطری گوشی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *